Yerli Otomobil, Yerli Araba, Yerli Otomobil Modelleri, Yerliotomobil, Yerliaraba, Yerli otomobil Projesi
Güncel Yerli Otomobil SitesiGüncel Yerli ve Milli Otomobil Haberleri İçin Takipte Kalınız.

Putin’in Yardımcısı: Türkiye, S-400 Teslimatının Hızlandırılmasını İstedi

Vladimir Kojin Rossiya 24 televizyonuna verdiği röportajda, Türkiye’ye teslim edilecek S-400 hava savunma sistemi bataryalarına ilişkin olarak, ‘Kontrat imzalandı, şu anda hayata geçiriliyor. Türk tarafı, kontratın hayata geçirilmesinin hızlandırılması istediğini ifade etti’ dedi.

‘KONTRAT 2020 BAŞINDA HAYATA GEÇİRİLECEK’

‘Kontratın hayata geçirilmesi konusunda onlarla (Türkiye) orta yolda buluştuk’ diye devam eden Kojin, ‘Kontrat, sanıyorum ki, 2020 başında hayata geçirilmeye başlayacak’ ifadelerini kullandı.

Daha önce Türkiye’nin kontrat kapsamında 4 adet S-400 bataryası için Rusya’ya 2.5 milyar dolar ödediği açıklanmıştı. Bu miktarın bir kısmının Rusya’dan kredi ile ödendiği de belirtilmişti.

EN İYİ SAVUNMA SİSTEMLERİNDEN

Dünyada kullanımda olan en iyi hava savunma sistemlerinden biri olarak gösterilen S-400, insanlı ya da insansız her türlü hava aracının yanı sıra hem kruz hem de balistik füzeleri imha edebiliyor.

Azami menzili 400 kilometre, ulaşabildiği en yüksek irtifa 30 kilometre olan bu sistem ayrıca her hedefe iki füze kilitleyerek eş zamanlı olarak 80 hedefi vurabiliyor.

Sevk edilmeleri halinde, Türkiye S-400 bataryalarına sahip ilk NATO ülkesi olacak. (Sputnik)

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir