yerli araba fakirin sitesi oyun hilesi otomobil sitesi teknoloji sitesi magazin sitesi alexa hileleri ilksite zengin sitesi birincisite aksaray sondakika bilecik sondakika bolu sondakika artvin sondakika edirne sondakika hatay sondakika izmir sondakika kilis sondakika konya sondakika mersin sondakika ankara hastabakıcı kocaeli sondakika mugla sondakika rize sondakika yalova sondakika karabuk haberleri diyarbakir haberleri hakkari haberleri afyon haberleri duzce sondakika mardin haberleri ankara sondakika burdur haberleri kuşadası escort sakarya haberleri tokat haberleri trabzon haberleri kayseri sondakika adana haberleri antalya sondakika samsun haberleri amasya haberleri aydin haberleri ordu haberleri denizli haberleri mani sasondakika bursa haberleri webgelişim teknokentim teknolojiyi olaypara script indir warez script indir warez tema indir warez script tema indir warez theme indir ücretsiz warez theme indir ücretsiz script indir arayüzweb gaziantep haberleri gaziantep haber merkezi deneme testi
a
istanbul organizasyon evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve nakliyat, gaziantep asansörlü taşıma, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep palyaço,

AFAD tek tek açıkladı! İşte çok yağışlardan etkilenen vilayetlerde son durum

AFAD’dan yapılan yazılı açıklamada, “Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı son değerlendirmelere nazaran 20 Kasım 2023 tarihlerinde 17 ilimiz için turuncu ihtar, 16 ilimiz için sarı ikaz verilmiştir. Türkiye genelinde çok yağışlar ve fırtına sonucu şu ana kadar toplamda bin 336 ihbar alınmıştır. İkaz verilen vilayetlerde kuvvetli yağışın sebep olabileceği ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerektiği bildirilmiştir. İhtar verilen vilayetlerimizin valilik ve vilayet AFAD müdürlüklerine ileti formu ve SMS ile bilgilendirme yapılmıştır. Kelam konusu turuncu ve sarı ikaz verilen vilayetlerden belli dönemlerle bilgi alınmaktadır” denildi.

AFAD vilayetlerde yaşanan sel ve su baskınlarına ait de açıklamada bulundu. Yapılan açıklama şöyle:

ZONGULDAK

“Yaşanan olumsuz hava ve deniz şartlarına bağlı olarak bölgede çok yağış ve fırtına meydana gelmiştir. Olumsuz meteoroloji durumundan 3 gemi etkilenmiştir. Ereğli’de iki geminin karaya oturduğu ihbarı üzerine AFAD, Sahi Güvenlik Komutanlığı ve itfaiye takımları bölgeye sevk edilmiş; arama kurtarma çalışmaları hızla başlatılmıştır. Gruplar tarafından yürütülen ağır arama kurtarma çalışmaları sonucunda birinci gemide 12, ikinci gemide 13 olmak üzere toplam 25 mürettebat kurtarılmıştır. İçerisinde 12 mürettebat bulunan ve irtibat kesilen bir kargo gemisi ile ilgili çalışmalar aralıksız devam etmektedir. AFAD Liderimiz Vali Okay Memiş çalışmaları yerinde koordine etmek üzere bölgeye intikal etmiştir. İlimiz genelinde 112 Acil Davet Merkezine 110 davet (çatı uçması, mahsur kalma, heyelan, sel/su baskını ve elektrik kesintisi) ulaşmıştır. Zonguldak ili genelinde sel ve taşkından etkilenen 74 kişi AFAD, itfaiye ve jandarma tarafından kurtarılmıştır. Karadeniz Ereğli ilçesi cezaevinde sel nedeniyle tedbiren 39 mahkum Düzce L Tipi Cezaevine nakledilmiştir. Zonguldak Ereğli istikametinde Terzi köyü mevkii Zonguldak tarafına yanlışsız, Karayolları Bakımevi mevkii her iki tarafa, Şehitlik mevkiinde Zonguldak tarafına hakikat heyelan nedeniyle yol ulaşıma kapatılmış, yol açma çalışmalarının devam etmekte olduğu bilgisi alınmıştır. Zonguldak-Ankara yolu Dorukhan Tüneli Mengen mevkii tır ve yola ağaç devrilmesi sonucu ulaşıma 2 saat kapanmış, şu an prestijiyle Zonguldak-Ankara yolu açılmıştır.”

İSTANBUL

“18.11.2023 tarihinde İstanbul vilayet genelinde meydana gelen çok yağışlar sonucu 112 Acil Davet Merkezine ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi komuta merkezine çok sayıda ihbar (su baskını, göllenme, rögar tasması, yol çökmesi, ağaç devrilmesi, direk, tabela devrilmesi, tehlike arz eden modül vb.) ulaşmıştır. Alınan ihbarlara takımlar tarafından müdahale çalışmaları devam etmektedir. Çok yağışlar ve fırtına sebebiyle Bursa ve Bandırma seferleri karşılıklı olarak, deniz otobüsleri Eminönü-Mudanya, Eminönü-Armutlu, Mudanya-Sirkeci seferleri iptal edilmiştir. İDO deniz otobüsleri seferleri ve BUDO deniz otobüs seferleri iptal edilmiştir.”

İZMİR

“18.11.2023 tarihinde İzmir vilayet genelinde çok yağışlar sonucu su baskınları meydana geldiği öğrenilmiştir. İzmir Vilayet AFAD’dan alınan bilgiye nazaran 265 su baskını, 5 ağaç devrilmesi, 3 çatı uçması ve 1 istinat duvarı yıkılması olmak üzere 274 ihbar alınmıştır. Meydana gelen su baskınlarına İzmir Vilayet AFAD ve itfaiye takımlarınca müdahale edilmektedir. Yağış ve fırtına sebebiyle gün içinde ulaşımda yaşanan aksaklıklar giderilmiş olup, vapur ve feribot seferlerine tekrar başlanıldığı bildirilmiştir.”

MANİSA

“18.11.2023 tarihinde Manisa vilayet genelinde meydana gelen çok yağışlar sonucu su baskını meydana gelmiş, Manisa Vilayet AFAD’dan alınan bilgiye nazaran toplamda 20 ihbar alınmıştır. Meydana gelen su baskınlarına Manisa Vilayet AFAD ve itfaiye gruplarınca müdahale edilmektedir.”

AYDIN

“18.11.2023 tarihinde Aydın vilayet genelinde çok yağışlar ve fırtına sonucu su baskını, toprak kayması, ağaç devrilmesi ve çatı uçması meydana geldiği bildirilmiştir. Aydın Vilayet AFAD’dan alınan bilgiye nazaran toplam 10 ihbar alınmıştır. Meydana gelen su baskınlarına Aydın Vilayet AFAD, itfaiye, jandarma, Karayolları ve belediye takımlarınca müdahale edilmektedir.”

BALIKESİR

“18.11.2023 tarihinde Balıkesir vilayet genelinde çok yağışlar ve fırtına sonucu su baskını, çatı uçması ve mahsur kalma meydana geldiği öğrenilmiştir. Balıkesir Vilayet AFAD’dan alınan bilgiye nazaran 176 su baskını, 13 araç ziyanı ve 2 çatı uçması olmak üzere toplam 191 ihbar alınmıştır. Kelam konusu olaylara Balıkesir Vilayet AFAD, itfaiye, BASKİ, jandarma ve emniyet gruplarınca müdahale edilmektedir. Bahçelievler Mahallesi’nde bir konutun taban katını su basması sonucu 3 vatandaşımız mahsur kalmış olup, Balıkesir Vilayet AFAD ve itfaiye gruplarınca sağ olarak kurtarıldıkları bildirilmiştir.”

MERSİN

“18.11.2023 tarihinde Mersin vilayet genelinde çok yağışlar sonucu su baskınları meydana gelmiştir. Mersin Vilayet AFAD’dan alınan bilgiye nazaran 292 su baskını, 2 yıldırım düşmesi, 1 çatı uçması, 7 ağaç devrilmesi, 1 trafik kazası ve 9 toprak kayması olmak üzere toplam 312 ihbar alınmıştır. Meydana gelen su baskınlarına Mersin Vilayet AFAD, itfaiye, MESKİ, Karayolları ve belediye gruplarınca müdahale edilmektedir. Yağışlar sebebiyle toprak kayması meydana gelen yolların Karayolları gruplarınca ulaşıma açıldığı bildirilmiştir.”

KOCAELİ

“18.11.2023 tarihinde Kocaeli vilayet genelinde çok yağışlar sonucu meydana gelen su baskınları nedeniyle 343 ihbar alınmıştır. Meydana gelen su baskınlarına Kocaeli Vilayet AFAD, itfaiye ve belediye takımlarınca müdahale edilmektedir. 19.11.2023 tarihinde Kocaeli vilayetinde lokal bazlı, yer yer kuvvetli sağanak yağış nedeniyle su baskını/taşkını, rögar taşması, mazgal tıkanıklığı olayları meydana geldiği öğrenilmiştir. Kandıra Kurtyeri Deresi’nin taşması sonucu mahsur kalan 6 vatandaşın tahliyesi gerçekleştirilmiştir.”

HATAY

“19.11.2023 tarihinde Hatay vilayet genelinde çok yağışlar nedeniyle 30 ihbar alınmıştır. Su baskını meydana gelen konteyner kentlere Hatay Vilayet AFAD ve itfaiye gruplarının sevk edildiği bildirilmiştir.”

ADIYAMAN

“18.11.2023 tarihinde çok yağış ve fırtına sonucu 2 konteyner kentte su baskını olduğu bildirilmiş olup, müdahale çalışmalarına devam edilmektedir. 19.11.2023 tarihinde Adıyaman Samsat ilçesi Taşkuyu köyünde 1 vatandaşın çadırının çöktüğü ve tahliyesinin yapıldığı bilgisi alınmıştır.”

MALATYA

“19.11.2023 tarihinde Malatya vilayet genelinde bulunan konteyner kentlerde 4 konteyner su basması, 3 tane çatı uçması ihbarı bildirilmiştir.”

GAZİANTEP

“19.11.2023 tarihinde Gaziantep vilayet genelinde bulunan konteyner kentlerde 5 konteyner su basması ihbarı bildirilmiştir.”

BURSA

“18.11.2023 tarihinde Bursa Vilayet AFAD’dan alınan bilgiye nazaran 7 su baskını ve 3 toprak kayması, 1 istinat duvarı çökmesi ve 1 metruk binanın bitişik nizam müstakil bir konutun üzerine gerçek kayması olmak üzere toplam 12 ihbar alınmıştır. Meydana gelen su baskınlarına Bursa Vilayet AFAD, itfaiye, Karayolları, belediye ve emniyet takımlarınca müdahale edilmektedir. Yağışlar sonucu Kestel ilçesi Velinimet Mahallesi’nde bir yolun çökmesi sonucu istinat duvarının kısmen yıkıldığı ve etrafındaki araçlara ziyan verdiği bilgisi alınmıştır. Olay bölgesinde güvenlik tedbirleri alınmış olup, ziyan gören araçların kurtarıldığı bildirilmiştir.”

TEKİRDAĞ

“19.11.2023 tarihinde Tekirdağ ili Çorlu ilçesinde çok yağış ve fırtına sonucu 1 çatı uçması, yüklü olarak Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde ağaç devrilmeleri meydana geldiği öğrenilmiştir. Kelam konusu olaya Tekirdağ Vilayet AFAD ve itfaiye takımlarınca müdahale edildiği bildirilmiştir.”

KIRKLARELİ

“19.11.2023 tarihinde Kırklareli ili genelinde kar yağışı sonucu araçlarında mahsur kalan bireylerin kurtarıldığı bilgisi alınmıştır.”

ANTALYA

“19.11.2023 tarihinde Antalya vilayetinde gece saatlerinde yağış sonucu Side Limanı’nda 1 teknenin battığı ihbarı alınmıştır.”

YALOVA

“19.11.2023 tarihinde Yalova Altınova Tersaneler bölgesinde bakımda bulunan bir gemi halatının kopması nedeniyle karaya oturmuştur. Son alınan bilgiye nazaran gemide 11 işçi bulunmaktadır. Rüzgar suratının azalmasını takiben itfaiye aracı ile kurtarma çalışması yapılacağı bildirilmiştir.”

BOLU

“19.11.2023 tarihinde Bolu vilayetinde çok yağışlar sonucu 9 aracın mahsur kaldığı, ağaç devrilmesi sonucu yol kapanması ihbarı bildirilmiş olup, kar yağışı devam etmektedir. Ağır kar yağışı sebebi ile mahsur kalan araçlara müdahale edilmektedir. Bolu Tüneli’ni İstanbul istikametinde 150 metre geçtikten sonra meydana gelen heyelan bölgesinde tedbiren tünel boyunca sağ şeritin heyelan bölgesine kadar kapalı olduğu bildirilmiştir.”

GÜMÜŞHANE

“18.11.2023 tarihinde Gümüşhane vilayet genelinde kar yağışı sonucu 3 ihbar alınmıştır. Bir araçta mahur kalan şahısların Gümüşhane Vilayet AFAD ve jandarma gruplarınca kurtarıldığı bilgisi alınmıştır.”

BİNGÖL

“19.11.2023 tarihinde Bingöl vilayetinde ağır yağış sonucu Bağlıisa köyünde sel felaketi nedeni ile 2 vatandaşın mahsur kaldığı kurtarma çalışmaları sonucunda, dere ıslahı çalışmalarının devam ettiği bilgisi alınmıştır.”

DİYARBAKIR

“19.11.2023 tarihinde Diyarbakır ili Hani ilçesinde ağır yağış sonucu sel felaketi nedeni ile 1 kişinin kaybolduğu ve arama kurtarma çalışmalarının başlatıldığı bilgisi alınmıştır. AFAD, Dicle Üniversitesi Arama Kurtarma (DÜAK) takımları bölgeye sevk edilmiştir. Çalışmalar sonucu vatandaşın ağır yaralı olarak 112 ünitelerine teslim edildiği bilgisi alınmıştır.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Bağcılar’da trafik kazası! 1 kişi hayatını kaybetti

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.