yerli araba fakirin sitesi oyun hilesi otomobil sitesi teknoloji sitesi magazin sitesi alexa hileleri ilksite zengin sitesi birincisite aksaray sondakika bilecik sondakika bolu sondakika artvin sondakika edirne sondakika hatay sondakika izmir sondakika kilis sondakika konya sondakika mersin sondakika ankara hastabakıcı kocaeli sondakika mugla sondakika rize sondakika yalova sondakika karabuk haberleri diyarbakir haberleri hakkari haberleri afyon haberleri duzce sondakika mardin haberleri ankara sondakika burdur haberleri kuşadası escort sakarya haberleri tokat haberleri trabzon haberleri kayseri sondakika adana haberleri antalya sondakika samsun haberleri amasya haberleri aydin haberleri ordu haberleri denizli haberleri mani sasondakika bursa haberleri webgelişim teknokentim teknolojiyi olaypara script indir warez script indir warez tema indir warez script tema indir warez theme indir ücretsiz warez theme indir ücretsiz script indir arayüzweb gaziantep haberleri gaziantep haber merkezi deneme testi
a
istanbul organizasyon evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve nakliyat, gaziantep asansörlü taşıma, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep palyaço,

yerli otomobil ne zaman çıkacak fiyatı

yerli otomobil ne zaman çıkacak fiyatıYerli Otomobil fiyatı ne kadar ismi nedir? Yerli otomobil ne vakit çıkacak. yerli otomobil ne zaman çıkacak fiyatı nedir.

Yerli Otomobil fiyatı siparişi son dakika açıklamaları heyecanla bekleniyor. Yerli Otomobil ismi ne olacak ne vakit çıkacak soruları araştırılmaya başlandı. Geçtiğimiz vakitlarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Türkiye’nin Otomobili Ortak Girişim Grubu Tanıtım Toplantısı”nda, yerli otomobil ile alakalı açıklamalarda bulunmuştu. Yerli otomobili kim üretecek? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘babayiğitler’ olarak adlandırdığı firmalar Zorlu Holding, Anadolu Grubu, BMC, Turkcell ve Kıraça Holding. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, ‘Türkiye’nin otomobili amacıyla elini taşın altına koyan babayiğitlerimizi ilan edeceğimiz bu toplantının ülkemize hayırlı olmasını Allah’tan diliyorum. Girişim grubu oluşturulması amacıyla bu ana kadar çaba gösteren herkesi kutlama ediyorum’ demişti. İlk yerli otomobile Türkiye’nin çoğu kurumundan sipariş verilmeye başlandı. Siparişlerin şuandan 11 bini geçtiği açıklandı. Yerli otomobil nerede üretilecek? Konu ile alakalı bulgulari aksam.com.tr farkıyla sizler amacıyla derledik.

Yerli otomobil ismi ne fiyatı ne kadar soruları araştırılmaya başlandı. Yerli otomobil siparişi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siparişi ile başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Türkiye’nin Otomobili Ortak Girişim Grubu Tanıtım Toplantısı”nda, yerli otomobil ile alakalı akıllara takılan soruları cevapladı ve üretim yapacak olan firmaları açıkladı. Yerli otomobili kim üretecek? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘babayiğitler’ olarak adlandırdığı firmalar Zorlu Holding, Anadolu Grubu, BMC, Turkcell ve Kıraça Holding. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, ‘Türkiye’nin otomobili amacıyla elini taşın altına koyan babayiğitlerimizi ilan edeceğimiz bu toplantının ülkemize hayırlı olmasını Allah’tan diliyorum. Girişim grubu oluşturulması amacıyla bu ana kadar çaba gösteren herkesi kutlama ediyorum’ demişti. İlk yerli otomobile Türkiye’nin çoğu kurumundan sipariş verilmeye başlandı.

Siparişlerin şuandan 11 bini geçtiği açıklandı. Yerli otomobil fiyatı ile alakalı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’den bir açıklama geldi. Haberimiz içerisinden ulaşabilirsiniz.

YERLİ OTOMOBİL FİYATI NE KADAR?

Yerli otomobilin fiyatı ve yakıt türü ile alakalı açıklamalar tespit edilen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü “Türkiye’nin Otomobili’nin yakıt türü, segmenti ve fiyatıyla dünyada rekabet edebileceğini düşünüyoruz. Dünyaya bakacağız, hangi alanlarda boşluk var onları değerlendireceğiz. Satamadığımız arabayı yapmayız, satacağımız arabayı gerçekleştireceğiz. Şundan emin olun, Türkiye’nin Otomobili, aynı segmentteki otomobillerden daha kaliteli ve daha ucuz olacak. İddialıyız, Türkiye bu defa treni kaçırmayacak” dedi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin Otomobili Projesi”nin yol haritasını anlattı.

Projenin yeni süreçte “yerli otomobil”in ötesinde, “Türkiye’nin Otomobili” olarak tanımlandığına işaret eden Özlü, 2017’de otomotiv sanayisi toplam dışalımının 28 milyar dolar olmasının beklendiğini, katma değerin Türkiye’de kurulan şirketlerce oluşturulduğunu ve bu sebeple de yerli-yabancı ayrımı yapılmadığını söyledi.

Özlü, şu anda Türkiye’de bin şahsa aşağı yukarı 200, Avrupa’da 600, ABD’de 800 otomobil düştüğüne işaret ederek, “Türkiye’de şahıs başına aşağı yukarı 11 bin dolar orantısında olan geliri, 2023’te 25 bin dolara çıkarmayı hedefliyoruz. Bu amaca ulaştığımız vakit, bin şahısde 200 olan otomobil gereksinimi adedi 400, 600, 800’e yükselecek. Bir otomobilin ortalama 20 bin dolar orantısında ve kullanım ömrünün aşağı yukarı 10-15 sene olduğunu da düşünürsek, önümüzdeki dehemmiyetde Türkiye’de 1,5 trilyon dolarlık sektörden bahsediyoruz. Dolayısıyla bu kadar büyüklükteki bir sektörde, marka yapmamayı düşünmek çok hatalı olur. ‘Otomobille bizim ne işimiz var? Biz yapmamalıyız.’ diyenlerin özgüven eksikliği olduğunu düşünürüm.” diye konuştu.

“Türkiye’nin Otomobili, dünyanın otomobili olacak”

Özlü, ortak girişim grubu üyelerinin kendi değerlendirmeleriyle ayrıntılı teknik ve mali analizleri sahibi olan bir çalışma yapılacağını dile getirerek, şu şekilde devam etti:

“Teknik olarak ne gerçekleştireceğiz, mali açıdan yapacaklarımızın bütçesi ne olacak? Şirketleşme dehemmiyetinde bu bulgulari kullanacağız. Bundan ileri süreci, meydana çıkacak teknik analiz ve mali değerlendirme raporu belirleyecek. Mesela kurulacak ortak girişim grubu şirketinin sermayesi ne olacak? Bu sermayede şirketlerin paylarının oranları ne olacak? Detaylı mali ve teknik bir analiz gerçekleştireceğiz ve projenin dayanıklı temeller üstüne oturmasını sağlayacağız. Bu çerçevede, dünya ölçeğinde bu işi bilen danışmanlık şirketlerinden de bulgular alacağız.”

“Türkiye’nin Otomobili Projesi”nde ortak girişim grubunda vazife dağılımı söz hususu olmadığını ve sorumluluğun ortak yüklenildiğini altını çizen Özlü, “Türkiye’nin Otomobili gerçekte dünyanın otomobili olacak. Bunu küresel bir proje olarak görüyoruz ve küresel başarı hedefliyoruz.” dedi.

YERLİ OTOMOBİL SİPARİŞİ SON DAKİKA

Anadolu, BMC, Kıraça, Turkcell ve Zorlu doğrulusunda yapılacak olan yerli otomobile talep yağıyor. 2021 senesinde yola çıkması plan edilen ilk yerli otomobil amacıyla şuandan siparişler veriliyor. İşte sipariş amacıyla talep yağdıranlar.

Zorlu Holding, Anadolu Grubu, BMC, Turkcell ve Kıraça Holding’in beraber gerçekleştireceği ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “2019’da ilk prototipi hazır olacak, 2021’de yollarda olacak” dediği yerli otomobile şuandan sipariş yağıyor.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Hasan Ali Cesur, ilk üretilecek yerli otomobillerin 5 bin adedine talip olduklarını söyleyerek, “Biz 5 bin dedik ama üyelerimizden istikbal talepler tarafında bu sayının daha da artacağını düşünüyoruz. Bu süreci büyük bir ilgi ve heyecanla takip ediyoruz. 2021 seneının bir milat olacaktır ve bu anlamlı güne üyelerimizle beraber en çok katkısı olan kurumlardan biri de biz olmak istiyoruz. Ne mutlu ki bugünleri de görebildik” dedi.

“YERLİ OTOMOBİLDEN 200 TANE İSTİYORUZ”

Mersin Girişimci İşadamları Derneği (GİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Serkan İzol, “Yerli otomobilimiz üretim hattından indikten sonra ilk 200 adedine dernek üyelerimizle beraber talibiz.” ifadesini kullandı.

GİAD Başkanı İzol, şunları kaydetti: “Yerli otomobilimiz üretim hattından indikten sonra ilk 200 adedine dernek üyelerimizle beraber talibiz. Ülkemizin üreten, gelişen, istihdam sağlayan, dışalım yapan bir ülke olabilmesi amacıyla bu tür girişimler kesinlikle desteklenmeli. Bizler de dernek üyelerimizle el ele sunarak yerli otomobil girişiminin ayakta kalabilmesi amacıyla destek olacağız. Bu tür girişimlerin desteklenmesi ülke kalkınması yönünden büyük ehemmiyet taşıyor. Umarım Türkiye yerli otomobille beraber yeni bir çağ açar ve çoğu yerli ürünümüz yapılmaya başlanır.”

“YERLİ OTOMOBİL İÇİN EN CAZİP YER KÜTAHYA”

Kütahya’nın Altıntaş Belediye Başkanı Ferit Karabulut, Kütahya’nın yerli otomobil amacıyla en cazip noktada olduğunu söyledi. Kütahya’da yapılacak olan aşağı yukarı 10 milyon metrekare alana kadar çıkabilme potansiyeline sahip Zafer Organize Sanayi Bölgesi’nin talip olduğunu bir kez daha dile getirildi.yerli otomobil ne zaman çıkacak fiyatı nedir.

“YERLİ OTOMOBİLDEN 100 TANE İSTİYORUZ”

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın,milli ve yerli otomobilin üretileceği tesisin Sivas’ta kurulması amacıyla cazip bir öneride bulundu. Aydın tesisin kurulacağı arazi ve alt yapıyı çalışmalarını karşılıksız üstleneceklerini diye getirip aynı vakitte üretilecek ilk 100 otomobile de talip olduklarını duyurdu.

YERLİ OTOMOBİLİ KİM ÜRETİYOR?

Anadolu, BMC, Kıraça, Turkcell ve Zorlu firmaları üretiyor.

Yerli Otomobil, Yerli Araba, Yerli Otomobil Modelleri,Yerliotomobil, Yerliaraba, Yerli otomobil Projesi. Yerli Otomobil 2018.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

yerli otomobil modelleri 2018

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.